Медицински сестри от страната ще излязат на безсрочен протест утре пред сградата на Министерството на здравеопазването. В 18.30 часа те ще изградят палатков лагер пред ведомството.
"Утре се събираме, затова че абсолютно има неглижиране на медицинските специалисти от страна на властимащите. Подписва се НРДК-а, по което страна са само лекари. Ние, медицинските специалисти, отново сме изключени. Нямаме абсолютно никакви правомощия", обясни Мая Илиева, председател на Синдиката на българските медицински специалисти.
"Имаме регламентирана практика, но без финансиране. Абсолютно никакво отношение за това, че ние не сме почивали толкова време, че хората са преуморени, че няма кой да работи и абсолютно неглижиране от страна на институциите за злоупотребите и за нарушаване на правилата в системата", допълни Илиева.
КЗК сезира ГДБОП за заблуждаваща реклама на „неинвазивен интелигентен глюкомер“ в интернет
Мирен протест на близки и роднини на пребития до смърт в Слънчев бряг бивш общински служител
На 4 април изтича срокът за подаване на заявления за гласуване на друго място
Генерират хеш кода на машините за изборите на 19 април
Министърът на отбраната на САЩ поиска оставката на началника на сухопътните сили