Медицинските специалисти отново излязоха на протест. Те настояват за обещаното увеличение на заплатите, както и за реформа на здравната система.
Този път протестът ще бъде безсрочен, обявиха от Синдиката на българските медицински специалисти. Пред Министерския съвет вече са разпънати техните палатки. Точно преди година сестрите излязоха за първи път на улицата, но обещанията, които са получили тогава, не са спазени, казват те.
Мая Илиева - Синдикат на българските медицински специалисти: Ние ще продължим дотогава, докато държавата наистина реши да се погрижи за нас. Искаме нашата професия да стане защитена. Искаме наистина да излезем от търговията със здраве, искаме държавата да вземе мерки затова ние да бъдем адекватно заплатени, и да работим при едни нормални условия на труд и да подпише постановление такова, каквото подписа за учителите.
Палатка пред Министерски съвет разпънаха и от "Системата ни убива". Техният безсрочен протест е с искане за оставката на социалния министър Деница Сачева. Причината - проблемите в социалната сфера, липсата на лични асистенти за всички нуждаещи се, противопоставянето на една уязвима група хора с друга, споровете около законите за личната помощ и социалните услуги.

На студено и без дърва - как в Русенски села платиха, но не получиха дърва за огрев?
Цените на борсата преди празниците - има ли поскъпване на сезонните плодове и зеленчуци?
Ивайло Мирчев: Трудното предстои за България, ангажиментът към протестиращите не е приключил
НА ЖИВО: Бюджет без увеличения на заплатите: Удължителният закон влиза в пленарна зала