Медведев e на 1/4-финал в Париж след обрат срещу Де Минор

18:42, 05.11.2020
Чете се за: 00:27 мин.
Тенис

Руснакът Данийл Медведев се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите Мастърс в Париж, след като победи Алекс де Минор от Австралия с 5-7, 6-2, 6-2.

Третият поставен в схемата Медведев имаше проблеми през първия сет и допусна ключов пробив в края, който позволи на съперника му да вземе частта със 7-5.

След това руснакът стабилизира играта на собствен сервис и започна да доминира на корта, стигайки до комфортен обрат след час и 51 минути игра.

По този начин Медведев продължава напред към четвъртфиналите, където ще се изправи срещу аржентинеца Диего Шварцман, който по-рано днес разби Алехандро Давидович Фокина от Испания с 6-1, 6-1.

Руснакът е спечелил и трите си мача с Шварцман до този момент, но аржентинецът ще е пределно мотивиран в утрешния сблъсък, тъй като при успех ще си гарантира класиране за Финалите на АТП в Лондон.