Медведев продължава защитата на трофея в Синсинати

23:10, 24.08.2020
Чете се за: 00:39 мин.
Тенис
медведев продължава защитата трофея синсинати

Руският тенисист се справи с представителя на домакините, преминал през квалификациите, Маркус Хирон и след 6:4, 6:4, со осигури място в третия кръг на надпреварата в Ню Йорк.

Медведев осъществи пробив още в откриващия гейм и това се оказа напълно достатъчно да спечели първия сет след 42 минути на корта.

Вторият сет отново повтори сценария като ранен пробив за световния номер 5 му донесе аванс, който той запази до края, за да се поздрави с крайния успех.

Финалистът от Us Open през миналата година завърши двубоя с 16 печеливши удара и отрази всички точки за пробив, до които се добра опонента му.

По този начин Медведев продължава защитата на трофея, който извоюва през 2019-та. Освен че той бе негов първи от серията "Мастърс", финалът бе в поредицата от шест поредни, които руснакът изигра през миналато лято.

Канадецът Милош Раонич също продължава в надпреварата след успех с 6:3, 7:5 срещу британеца Дан Еванс.

При жените, номер 8 в схемата, Йохана Конта победи с 6:2, 6:0 за само 63 минути белгийката Кирстен Флипкенс.

В следващия кръг британката ще срещне рускинята Вера Звонарьова, която надви германката Лаура Зийгмунд с 6:1, 6:1.