от Вяра Илиева
08:54, 26.07.2023
Чете се за: 01:50 мин.
меси блесна два гола интер маями

Лионел Меси стартира за първи път като титуляр за новия си тим Интер Маями при победата с 4:0 над Атланта Юнайтед в Купата на лигата.

Аржентинецът, който излезе с капитанската лента, вкара два гола и добави асисистенция за 78 минути на терена.

В осмата минута Меси получи прецизно извеждащо подаване от свой съотборник и остана очи в очи с вратаря на изгодна позиция, стреля в левия страничен стълб с левия крак, топката се върна в него, след което я прати в мрежата, асистирайки си сам с помощта на гредата.

Меси добави още едно попадение в първото полувреме. След добро нападение на Интер Маями в 22-рата минута Робърт Тайлър пусна отляво за Меси, който от точката за дузпата вкара в долния ляв ъгъл.

В 44-ата минута на срещата Бенджамин Кремаски намери Тайлър, който стреля в горния десен ъгъл, за да покачи на 3:0. В 53-ата минута отново той се разписа, след като получи извеждащо подаване на левия фланг от Меси.

С победата Интер има актив от 6 точки и е лидер в група 10 за Купата на Лигата.