Микаела Шифрин триумфира в гигантския слалом в Земеринг

16:31, 27.12.2022
Чете се за: 01:50 мин.
микаел шифрин триумфира гигантския слалом земеринг

Американката Микаела Шифин спечели своята победа №78 в кариерата си за Световната купа, след като триумфира в гигантския слалом в Земеринг, Австрия.

С успеха Шифрин се доближи на само четири успеха от своята сънародничка Линдзи Вон, която държи рекорда за най-много победи за Световната купа - 82.

27-годишната американка беше най-бърза в първия манш в Земеринг с време 1:05.49 минути, с което си осигури преднина от 0.72 секунди пред Петра Влъхова.

При вторите спускания именно словачката беше най-бърза, но петото място на Шифрин бе напълно достатъчно, за да ѝ осигури първото място в крайното класиране.

Втора, на 0.13 секунди остана Петра Влъхова, а последното място на почетната на стълбичка зае италианката Марта Бaсино.

В състезанието участие взе и италианката с български паспорт Луиза Бертани, която обаче отпадна в първия манш, след като пропусна врата.

С успеха си Микаела Шифрин увеличи и преднината си на върха в битката за големия Кристален глобус, като тя вече има 675 точки, следвана от италианката София Годжа с 470 и Петра Влъхова с 420.