Микеле Гацоли спечели втория полуетап от първия етап от обиколката на България

Втората позиция позволи на Якоубек да облече "жълтото трико" на лидер в генералното класиране.

микеле гацоли спечели втория полуетап първия етап обиколката българия
18:33, 27.08.2023 (обновена)
Чете се за: 02:10 мин.

Габриел Грозев се класира най-напред от българските колоездачи, завършвайки 15-и във втория полуетап от Пирдоп до Троян в 70-ата международна колоездачна обиколка на България.

Надпреварата спечели Микеле Гацоли от отбора на Астана. Италианецът измина най-бързо дистанцията от 89 километра от Пирдоп до Троян. Втори финишира чехът Томаш Якоубек, а трети се класира Феликс Стехли.

Изненадващо първият планински етап в Обиколката, който включваше преминаване през Беклемето, се реши с финален спринт по улиците на Троян. В него Гацоли, който сутринта остана втори в Пирдоп в първия полуетап, изпревари с фотофиниш чета Томаш Якоубек от ЕйТиТи Инвестмънтс.

В крайното класиране за целия етап от София до Троян победител е Якоубек, който утре ще стартира с жълтата фланелка в етапа от Троян до Казанлък.

Бялата фланелка на червени точки облече Йордан Петров от отбора на Хемус Троян, като най-добър катерач до момента.

В класирането при състезателите до 23 години има нов лидер и това е 20-годишният швейцарец Лука Йени от Едюкейшън Фърст.

Стартът на обиколката бе даден на 26-ти август пред храм-паметник „Александър Невски“, където в надпреварата се впуснаха 121 колоездачи от 28 държави, организирани в 21 отбора.

Обиколката на България продължава в понеделник с втория етап - 108 километра от Троян до Казанлък. В него ще бъде премината и височината Шипка откъм Габрово.

Франция отпадна от битката за медалите на световното първенство по баскетбол за мъже
Цветомир Малинов и Иван Янкулов завършиха пети на европейското по гребане до 23 години