Милан изстрада шампионски успех срещу Фиорентина на "Сан Сиро"

18:00, 01.05.2022
милан изстрада шампионски успех фиорентина сан сиро

Отборът на Милан направи поредна важна крачка към спечелването на титлата в Серия "А", след като спечели с минималното 1:0 като домакин срещу Фиорентина.

Играчите на Стефано Пиоли се хвърлиха в търсенето на победата още от началните минути, като в седмата попадение на Тео Ернандес беше отменено заради засада.

Малко по-късно пък Оливие Жиру беше изведен в отлична позиция от Франк Кесие, но като по чудо френският нападател не успя да се разпише от близка дистанция.

Натискът на домакините продължи и след почивката, като в 47-та минута Рафаел Леао пропусна отличен шанс, стреляйки над вратата от границата на вратарското поле.

Все пак именно португалецът стана големият герой за Милан в 82-та минута, когато се възползва от груба грешка на стража на Фиорентина Пиетро Терачано. Вратарят на "виолетовите" изчисти лошо топката, която попадна право в краката на Леао, който напредна и с премерен удар хвърли в екстаз феновете по трибуните на "Сан Сиро".

По този начин "росонерите" отвориха разлика от пет точки на върха пред градския съперник Интер, който по-късно днес излиза срещу Удинезе.

Фиорентина пък остава на 7-та позиция на два пункта зад 6-ия Рома, който за момента заема последното място, даващо право на участие в евротурнирите.

Христо Гаджев за изпращането на оръжия в Украйна: Никога не сме имали такава лицемерна позиция
Енергиен експерт: Нормално е да се намали капацитетът на хранилището в Чирен