Милан надигра Емполи, а Специя изненада Наполи

Милан
23:55, 22.12.2021

Милан победи Емполи с 4:2 в мач от 19-ия кръг на Серия А. Франк Кеси изпъкна с два гола за победителите, а Александро Флоренци и Тое Ернандес също бяха точни. Недим Байрами и Андреа Пинамонти се разписаха за домакините.

"Росонерите" поведоха в 12-ата минута с гол на Франк Кеси. Само шест минути по-късно Недим Байрами възстанови равенството.

Преди почивката Франк Кесие удвои головата си сметка за вечерта и върна преднината на тима си.

След паузата удар на Недим Байрами срещна напречната греда.

Възпитаниците на Стефано Пиоли стигнаха до нов гол, дело на Алесандро Флоренци за 3:1. Тео Ернандес уби интригата в двубоя с четвърти гол в 69-ата минута.

В края на срещата играчите на Аурелио Андреацоли получиха дузпа след намесата на ВАР, а Андреа Пинамонти оформи крайния резултат.

Другият отбор в подножието на върха в италианския елит Наполи изненадващо загуби домакинството си срещу Специя след автогол на Жуан Гилерме в 38-ата минута. През втората част гол на Ървинг Лосано бе отменен заради нарушение, а Елиф Елмас нацели напречната греда в добавеното време. Петко Христов бе неизползвана резерва за победителите.

Милан заема втората позиция с актив от 42 точки, докато Наполи е трети с три точки по-малко.