Милан надви Фиорентина в мач с три бързи гола след почивката

00:41, 31.03.2024
милан надви фиорентина мач три бързи гола почивката

Отборът на Милан направи решителна крачка към второто място в крайното подреждане на италианската Серия "А", след като в среща от 30-ия кръг победи с 2:1 като гост състава на Фиорентина.

На стадион "Артемио Франки" във Флоренция всички попадения паднаха в рамките на само шест минути през втората част, като Рубен Лофтъс-Чийк изведе "росонерите" напред в 47-ата минута, възползвайки се подаване с пета на Рафаел Леао и подхлъзване на противников футболист.

Домакините обаче реагираха светкавично и по-малко от 180 секунди по-късно изравниха резултата чрез Алфред Дънкан, който се разписа с удар от дистанция.

Вихреното темпо на игра продължи и в 53-ата минута Рафа Леао получи извеждащо подаване от Тижани Райндерс, португалецът напредна с топка в крака, мина и покрай стража Пиетро Терачано, за да отбележи на опразнената врата за крайното 2:1.

Успехът позволи на Милан да събере 65 точки на второто място в класирането, като момчетата на Стефано Пиоли вече имат преднина от шест пред третия Ювентус.

Междувременно Фиорентина заема 10-ата позиция с 43 пункта, но по-неприятното за "виолетовите" е, че те имат само един успех в последните си шест двубоя в първенството.