Милан надви Наполи с гол на Тео Ернандес

Грандът от Милано остана непобеден в Серия А от началото на 2024 година

Милан Рафаел Леао
08:39, 12.02.2024
Чете се за: 01:55 мин.

Милан победи Наполи с 1:0 като домакин в среща от 24-ия кръг на италианското футболно първенство. Единственото попадение в двубоя бе дело на Тео Ернандес в 25-ата минута.

Френският защитник на гранда от Милано получи брилянтен пас от Рафаел Леао и даде преднина на домакините в средата на първото полувреме.

Леао пропусна да удвои преднината на Милан малко след първия гол след удар от дистанция, а гостите нямаха удар в очертанията на вратата на противника през първите 45 минути.

През второто полувреме влезлият като резерва Матео Политано пропусна възможност да изравни за Наполи, който няма отбелязан гол в последните си пет мача като гост в първенството. Това е най-дългата подобна серия за отбора от Неапол от 1979 година насам. В състава на Наполи не бе нападателя Виктор Осимен заради ангажиментите му с националния тим на Нигерия в турнира за Купата на африканските нации.

Милан остана непобеден в Серия А от началото на 2024 година и с 52 точки заема трето място във временното класиране, на една зад втория Ювентус, който е с мач по-малко. Шампионите от Наполи са девети към момента с 35 точки, като също са с една среща по-малко.