Милан обърна Верона и отново излезе на две точки пред Интер

23:36, 08.05.2022
Милан

Отборът на Милан постигна пълен обрат, за да спечели с 3:1 гостуването си на Верона в среща от 36-ия кръг на италианската Серия "А".

На своя "Маркантонио Бентегоди" домакините откриха резултата в 38-ата минута, когато Давиде Фароани засече с глава центриране отляво на Дарко Лазович.

"Росонерите" обаче реагираха бързо и само пет минути по-късно възстановиха равенството чрез Сандро Тонали, на когото по-рано в двубоя пък бе отменен гол заради засада.

След почивката пък момчетата на Стефано Пиоли стигнаха и до обрат, като първо Тонали изведе гостите напред в 50-ата минута, а в самия край на двубоя и Алесандро Флоренци се разписа, за да оформи крайния резултат.

По този начин два кръга преди края на шампионата Милан е лидер в подреждането с две точки аванс пред градския съперник Интер - 80 за "росонерите" срещу 78 за "нерадзурите". В същото време тимът на Верона заема 9-та позиция с актив от 52 пункта.

Гол от дузпа донесе победата на Атлетико в "Дербито на Мадрид"
Г-7 се ангажира поетапно да прекрати вноса на руски петрол. Трюдо обяви нова военна помощ за Украйна