Милан оглави групата си след успех над Динамо Загреб

Оливие Жиру Милан
21:34, 14.09.2022
Чете се за: 02:15 мин.

Милан победи Динамо Загреб с 3:1 в мач от втория кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Оливие Жиру и Алексис Салемакерс се разписаха за "росонерите" преди Мислав Оршич да намали. Резервата Томазо Побега оформи крайния резултат.

Атаките на домакините на стадион "Сан Сиро" в Милано се отплатиха в 43-ата минута. Йосип Шутало извърши нарушение в наказателното поле и възпитаниците на Стефано Пиоли получиха дузпа. Оливие Жиру откри резултата. Той е вторият най-възрастен французин (35 години и 349 дни) с гол в Шампионска лига след Лоран Бланк (36 години 338 дни).

След почивката шампионът на Италия удвои преднината си. Точно минута след подновяването на играта Алексис Салемакерс засече с глава центриране на Рафаел Леао.

Гостите отговориха на атаките на Милан с попадение. Мислав Оршич даде началото на обещаваща атака и след пробив в наказателното поле стреля в далечния ъгъл за 1:2.

"Червено-черните" върнаха аванса си от две попадения в 77-ата минута. Томазо Побега се разписа с плътен удар 10 минути след като се появи в игра.

Милан заема лидерската позиция в класирането на група "Е" с аванс от 4 пункта. Динамо Загреб се намира на второто място с 3 точки.

В другия мач от вечерта с начален час 19.45 часа Шахтьор Донецк Селтик направиха равенство 1:1.