Милан оглави класирането в Серия А след успех над Лацио

Милан
21:01, 30.09.2023

Милан постигна важна победа в Серия А, като се наложи над Лацио с 2:0 в Милано. Първото попадение отбеляза американският национал Кристиан Пулишич в 60-ата минута на мача след асистенция на Рафаел Леао. Отново Леоа асистира на Ноа Окафор за втория гол в края на срещата.

Първото опасно положение в мача бе в последната минута на първото полувреме, когато голмайсторът на Милан Оливие Жиру стреля опасно, но Иван Проведел направи голямо спасяване.

Пулишич изведе "росонерите" напред, след като засече центриране на Леао и насочи топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата.

В 73-ата минута Юнус Муса от Милан пропусна добра ситуация да удвои аванса на тима си. Пулишич също имаше възможност да вкара второ попадение, но Проведел направи поредно невероятно спасяване.

В 88-ата минута обаче Окафор вкара втори гол за Милан след задължаващ пас на Рафаел Леао.

С тази победа Милан излезе на първо място в класирането на Серия А с три точки пред градския съперник Интер, който играе по-късно срещу Салернитана. Лацио остава на незавидната 14-а позиция.

Една година след анексирането: Киев призова Запада да произвежда оръжие в Украйна
Тагарев: Русия отказа да ремонтира ракетите С-300 още преди войната