Милан с минимална победа над Наполи в първия четвъртфинал в Шампионската лига

00:03, 13.04.2023
милан минимална победа наполи първия четвъртфинал шампионската лига

Отборът на Милан постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на Наполи в двубой от четвъртфиналите на Шампионската лига.

Единственото попадение на стадион „Джузепе Меаца“ бе отбелязано в 40-ата минута, когато Браим Диас финтира двама футболисти на „партенопеите“ в половината на „росонерите“, направи силен индивидуален рейд към наказателното поле на гостите, където подаде надясно към Рафаел Леао. Португалецът с едно докосване се опита да върне кълбото към Диас, но испанецът се размина с нея и тя попадна в обсега на връхлитащия Исмаел Бенасер, който с мощен изстрел от движение прати неспасяемо топката в близкия долен ляв ъгъл на вратаря Алекс Мерет.

Милан можеше да удвои преднината си в началото на второто полувреме, но изстрел с глава на Симон Кяер от ъглов удар се отби е горната греда за щастие на стража Мерет.

Недостижимият лидер в Серия А остана с човек по-малко на терена четвърт час преди края, когато игра бе изгонен Замбо Ангиса, който набързо си изкара два жълти и респективно червен картон.

Реваншът е във вторник, 18 април, от 22.00 часа на стадион „Диего Армандо Марадона“ в Неапол.