Милан се провали срещу Фиорентина преди двубоя с Тотнъм

автогол добавеното време донесе успеха милан фиорентина
23:43, 04.03.2023

Фиорентина победи Милан с 2:1 в мач от 25-ия кръг на Серия А. Николас Гонсалес и Лука Йович бяха точни за победителите.

През първото полувреме Мик Менян отрази изстрел на Джакомо Бонавентура, а Пиетро Терачано спаси удар на Оливие Жиру.

След почивката домакините поведоха в резултата. Николас Гонсалес реализира дузпа след нарушение на Фикайо Томори.

Стражът на "виолетовите" продължи с ключовите намеси. Вратарят спаси изстрели на Жиру и Тео Ернандес.

Възпитаниците на Винченцо Италиано удвоиха аванса си в 88-ата минута. Лука Йович се разписа с глава за 2:0.

В добавеното време гостите стигнаха до почетно попадение. Тео Ернандес стреля от движение, за да оформи крайния резултат.

Милан се смъкна до 4-ата позиция в класирането с актив от 47 точки. Фиорентина заема 12-ото място в подреждането с 31 пункта.