Милан се сбогува с шансовете си за елиминациите в Шампионска лига след загуба от Борусия Дортмунд

"Росонерите" отстъпиха с 1:3 у дома

Милан - Борусия Дортмунд
Снимка: Facebook: Borussia Dortmund
00:20, 29.11.2023
Чете се за: 01:25 мин.

Борусия Дортмунд победи Милан с 3:1 като гост в мач от 5-ия кръг на Група "F" на Шампионска лига, игран на стадион "Джузепе Меаца".

"Росонерите" можеха да поведат още в 6-ата минута, но Оливие Жиру пропусна дузпа. Само 4 минути по-късно Борусия също получи правото да изпълни наказателен удар, който бе реализиран успешно от Марко Ройс. В 37-ата минута Милан изравни, благодарение на Самуел Чуквуезе.

"Жълто-черните" отново поведоха в резултата в 59-ата минута от Джейми Биное-Гитенс, а крайният резултат дойде в 69-ата от Карим Адейеми.

Така Борусия си гарантира достъп до плейофите на Шампионска лига с актив от 10 точки. Последен в групата е Милан с 5.

В шестия кръг Борусия приема ПСЖ у дома, а Милан ще играе като гост на Нюкасъл. И двата мача ще се играят на 13 декември.

Барселона вече мисли за елиминационната фаза на Шампионска лига след успех над Порто
ПСЖ запази шансове за елиминациите в Шампионска лига след измъчено равенство с Нюкасъл