Милан се справи в домакинството с Дженоа

Милан
23:33, 15.04.2022

Милан победи Дженоа с 2:0 в мач от 33-ия кръг на Серия А. Рафаел Леао и Жуниор Месиаш донесоха победата на тима си с голове в двете полувремена.

Още в началото на мача "росонерите" поведоха в резултата. Рафаел Леао откри резултата в 11-ата минута с единствения точен удар за полувремето. Той е футболистът с най-много попадения в шампионатните домакинства в Серия А през тази година.

След почивката възпитаниците на Стефано Пиоли затвърдиха офанзивната си игра с нов гол. Жуниор Месиаш удвои преднината на домакините на стадион "Сан Сиро", за да подпечата успеха на отбора си.

Стефано Пиоли е превърна в третия мениджър в историята на клуба, който запазва поне шест сухи мрежи в рамките на един сезон в Серия А.

Милан заема лидерската позиция в класирането с актив от 71 точки, макар втория Интер да има мач по-малко и пасив от 2 пункта. Дженоа се намира на предпоследното 19-о място в подреждането с 22 точки.