Милан започна годината с класически успех над Емполи

Грандът от Милано остава на 3-ата позиция в класирането

15:22, 07.01.2024
Милан

Милан победи Емполи с 3:0 в мач от 19-ия кръг на Серия А. Грандът от Милано започна годината с успех след голове на Рубен Лофтъс-Чийк, Оливие Жиру и Шака Траоре.

"Росонерите" поведоха още в 11-ата минута на стадион "Карло Кастелани" в Емполи. Рубен Лофтъс-Чийк откри резултата. Рафаел Леао проби отляво и подаде по земя в наказателното поле към своя съотборник, който стреля от движение за 1:0.

След половин час игра гостите получиха дузпа след намесата на ВАР за игра с ръка на Юсеф Малех. Оливие Жиру удвои преднината на тима.

След почивката възпитаниците на Стефано Пиоли продължиха да бележат. Шака Траоре завърши скоростна контраатака, за да подпечата успеха за "червено-черните".

Милан остава на 3-ата позиция в класирането с актив от 39 точки. Емполи заема предпоследното 19-о място в подреждането с 13 пункта.