Милена Тодорова със 17-о място в биатлона, Ройзеланд триумфира

милена тодорова биатлона ройзеланд триумфира
Снимка: Снимка: БОК, Йордан Петков
12:21, 11.02.2022
Чете се за: 02:10 мин.

Българската биатлонистка Милена Тодорова записа престижното 17-о място в индивидуалния спринт на 7,5 километра на Олимпийските игри в Пекин. Тя финишира на 1:31.1 минути след победителката, като допусна една грешка в стрелбата от позиция легнал, което наложи да прави една наказателна обиколка.

Останалите три наши представителки останаха назад в подреждането. Мария Здравкова е 78-а (+3:54.8 минути, 1 пропуск в стрелбата), Даниела Кадева е 84-а (+4:42.1; 1), а Лора Христова завърши последна - 89-а позиция (+5:43.4; 4).

Норвежката биатлонистка Марта Осбу Ройзеланд спечели златния медал, като завърши с време 20:44.3 минути, без да допусне грешка в 10-те стрелби.

Втора позиция зае шведката Елвира Еберг (+30.9 секунди; 0), а италианката Доротея Вирер (+37,2; 0) взе бронза.

Милена Тодорова сподели пред БНТ след финала на състезанието, че все още ски бягането ѝ създава проблеми.

"Да, днес поне стрелбата се получи, не знам защо, но тук ми е просто тежко. И днес ми беше тежко. Днес ските ни бяха много хубави, карах със състезателки, които са на много добро бегово състояние. Имахме много равностойни ски днес", каза Милена Тодорова.

Мария Здравкова изрази съжалението си, че е допуснала една грешка в стрелбата, при това на последния си опит.

"Последният ми изстрел, много ме е яд, не го отработих както трябва. Много исках да е 10 от 10. Исках да е отработена стрелбата, но за жалост се получи така. Днес беше по-топло и по-добре за бягане, за разлика от деня за смесената щафета", добави Мария Здравкова за БНТ.

Как протече състезанието можете да видите тук.

Григор Димитров загуби първия си двубой на Мастърс 1000 турнира в Мадрид
22:20, 27.04.2024
Светлана Каменова пред БНТ: Ще се радвам днес и утре на медала, после продължавам към следващата цел
21:52, 27.04.2024