Минесота Тимбърулвс спечели и втория мач от серията срещу Денвър Нъгетс

В друг мач тази нощ Ню Йорк Никс поведе срещу Индиана Пейсърс в плейофите на НБА

Минесота Тимбъруулвс Карл-Антъни Таунс
09:17, 07.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.

Минесота поведе с 2:0 победи в плейофа срещу Денвър след успех със 106:80 във втория мач от серията в Националната баскетболна асоциация.

Карл-Антъни Таунс завърши с 27 точки и 12 борби, а Антъни Едуардс също отбеляза 27 точки и Минесота се наложи убедително срещу шампиона Денвър и във втората среща от полуфинала в Западната конференция.

Минесота стигна до успеха, макар че игра без центъра Руди Гобърт, който получи почивка заради раждането на първото си дете.

Минесота демонстрира отлична игра в защита и успя да опази звездата на Денвър Никола Йокич, който завърши с 16 точки и 16 борби.

Третият мач от серията е в Минеаполис в петък.

Ню Йорк спечели първия мач от серията срещу Индиана от полуфинала на Изток след успех със 121:117.

Джейлън Брансън наниза 43 точки и добави 6 борби и 6 асистенции за победата на Никс. Брансън преминава границата от 40 точки в четвърти пореден мач и уверено води Ню Йорк към финала на Изток.

Донте ДиВинченцо завърши с 25 точки, 21 от които реализира през второто полувреме.

За Индиана се отличи Майлъс Търнър с 23 точки.

Реорганизацията на движението в центъра на София трябва да приключи до няколко дни