Левски
Снимка: ПФК Левски
19:26, 01.12.2021
Чете се за: 01:17 мин.

Отборът на Левски записа шеста победа от началото на сезона. „Сините“ се наложиха с 1:0 над аутсайдера Царско село в мач от 17-ия кръг на българското футболно първенство.

Единственото попадение, донесло трите точки за гостите, дойде в края на първото полувреме и бе дело на Билал Бари.

Срещата се игра на комплекс „Царско село“ без публика. Мотивът за решението на домакините да не допускат фенове на съоръжението е свързан с противоепидемични мерки заради COVID-19.

В края на първата част, в 43-ата минута, след грешка в защитата на Царско село, Димитър Костадинов с доза шанс овладя топката, пусна към Билал Бари, който реализира за 1:0.

Домакините също имаха своите шансове, след като на 3 пъти уцелиха гредите.

Отборът на Левски вече има 22 точки, доближавайки се до Берое и Локомотив Пд, които имат по 24. Царско село остава на дъното с 11 пункта. Лидер в класирането е Лудогорец с 36.