Минимален успех за Берое над ЦСКА 1948 след пропусната дузпа на Галин Иванов

берое получи дарение размер 740 хиляди лева общината стара загора
Снимка: Ани Георгиева, beroe.bg
21:54, 15.04.2022
Чете се за: 01:17 мин.

Берое победи ЦСКА 1948 с 1:0 в мач от 27-ия кръг на родния футболен елит. Мачът е първи от битката за плейоф, който дава правото на участие в бараж за европейските турнири. Абубакар Тунгара отбеляза победното попадение.

През първото полувреме Генадий Ганев повали Александър Колев и реферът отсъди дузпа в полза на гостите. Галин Иванов стреля в средата на вратата и стражът на домакините поправи грешката си, като отрази 11-метровия наказателен удар.

Старозагорци наложиха натиск в преден план и откриха резултата в 31-ата минута. Абубакар Тунгара засече с глава центриране в наказателното поле на Серкан Юсеин.

След почивката Генадий Ганев отрази изстрели на Александър Колев, за да запази вратата си суха и да допринесе за успеха на "заралии".

Берое спечели ценни три точки в битката за 7-ото място. Старозагорци и Локомотив Пловдив имат по 35 точки. ЦСКА 1948 е с 30 пункта.