Минимален успех за Хебър даде старт на новия сезон в родния футболен елит

Ботев Пловдив Хебър Пазарджик
Снимка: ПФК Ботев Пловдив
20:25, 08.07.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Хебър победи Ботев Пловдив с 1:0 в първия мач за сезона в родния футболен елит. Цветелин Тонев отбеляза победното попадение на стадиона в квартал "Коматево" в Пловдив.

Преди първия съдийски сигнал капитанът на Ботев (Пловдив) Тодор Неделев получи награда за "Футболист на футболистите" за миналия сезон 2021/2022. Легендата на домакините Марин Бакалов получи букет и фланелка на тима. Двубоят пък бе проследен от Димитър Бербатов.

През първото полувреме Хидайет Ханкич спаси изстрели на Октай Хамдиев и Ивайло Михайлов. От своя страна Петър Дебърлиев спаси удари на Емануел Току и Виктор Генев.

След почивката домакините продължиха да атакуват, като Петър Дебърлиев отрази нов шут на Емануел Току. Антоан Бароан пък шутира в лявата греда.

Цветелин Тонев оформи крайния резултат в 77-ата минута. Полузащитникът засече от воле изчистена топка извън наказателното поле.

От нашите пратеници: Протестните акции в Северна Македония продължават