Минимален успех за Пирин над Левски в контрола

левски прегази септември симитли купата
15:50, 13.11.2021
Чете се за: 01:32 мин.

Пирин (Благоевград) победи Левски с 1:0 в контролна среща, играна на стадион "Георги Аспарухов". Победното попадение бе дело на Венцислав Бенгюзов. Старши треньорът на "сините" Станимир Стоилов даде възможност на младите футболисти в състава да натрупат игрови минути.

През първото полувреме удар на Николай Бодуров срещна дясната греда.

След почивката Венислав Бенгюзов откри резултата в 51-ата минута със силен и плътен удар в далечния ъгъл на вратата, пазена от Пламен Андреев.

След час игра столичани създадоха най-доброто си положение в срещата. Васил Димитров засече центриране на Здравко Димитров, но изстрелът му премина покрай вратата.

В 68-ата минута Марио Кирев изби удар с глава на Георги Александров, а топката докосна напречната греда.

В друга контрола, играна по същото време Арда записа победа като гост на Берое с 2:1 в първия мач на клуба, след назначението на новия наставник Славко Матич. Точни за тима от Кърджали бяха Спас Делев и Жуниньо. Камен Хаджиев бе точен за домакините от Стара Загора.