Минимална загуба от Рен класира Лестър на 1/4-финалите в Лигата на конференциите

Лестър Чаглар Союнчу Юри Тилеманс
21:43, 17.03.2022

Рен победи Лестър с 2:1 в реванша от 1/8-финалите на Лигата на конференциите, но английският тим се класира към следващата фаза на турнира. Първият двубой между двата тима завърши при резултат 2:0 в полза на "лисиците" и по този начин възпитаниците на Брендън Роджърс продължават към 1/4-финалите с общ резултат 3:2.

Французите наложиха домакински натиск и откриха резултата в 8-ата минута. Бенжамен Буриго засече центриране на Мартин Терие в наказателното поле за 1:0.

След почивката англичаните възобновиха равенството. Уесли Фофана бе точен в първия си мач за сезона, след като засече с глава центриране от корнер на Адемола Люкман.

Келечи Ихеначо изпрати топката в противниковата врата, но попадението не бе зачетено заради засада. В ответната атака домакините върнаха преднината си. Флавиен Те оформи крайния резултат.

Останалите мачове с начален час 19:45 часа:

АЗ Алкмаар - Бодьо/Глимт 2:2 след продължения (3:4)
Базел - Олимпик Марсиля 1:2 (2:4)
Копенхаген - ПСВ 0:4 (4:8)

Митов за задържането на политици от ГЕРБ: Това е кризисен пиар на правителството