73 учени от България попадат сред първите два процента най-добри учени в света съгласно класацията на Станфордския университет за 2021 година, съобщават от Софийския университет "Св. Климент Охридски".
Българските изследователи са от различни области на науката и заемат челно място в класацията на американския университет в съревнование с милиони свои колеги от цял свят.
В класацията на Станфордския университет за 2020 г. българските учени бяха 50.
13 са учените от Софийския университет „Св. Климент Охридски“, които попадат в престижната каласация. Това са:
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Затвориха за часове Кресненското дефиле за движение след инцидент с валяк
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души