Среща за подготовката на вота на 27 октомври ще проведе министърът на иновациите и растежа Росен Карадимов с областните управители от Югоизточна България в Бургас.
На нея ще бъдат обсъдени ангажиментите на правителството за материално-техническо обезпечаване на предстоящите парламентарни избори. Карадимов беше определен от правителството за координатор по подготовката на вота.
В срещата ще участват и директорите на териториалните звена на служба ГРАО в административните центрове на съответните области. Вчера Карадимов обсъди с областните управители от Пловдив, Кърджали, Хасково, Смолян и Пазарджик координацията между местната и централната власт по време на вота и мерките, предложени на ЦИК от кабинета.
Сред тях са различни доставчици на машините за гласуване и пломбите за флаш паметта и защитена хартия за машинното гласуване.
Започна делото за източването на над 3,3 млн. лева от театрите в Смолян и Разград
Край на издирването: Бизнесменът Димитър Георгиев се появи невредим след шест дни
Параметрите на Бюджет 2026: Депутатите приеха финансовата рамка на първо четене
Европрокуратурата наказа с „порицание“ българския европрокурор Теодора Георгиева
Възрастна жена с деменция бе спасена от доброволци и кучета край софийското село Войнеговци