Документът предвижда съвместно организиране на събития, обучения, спортни състезания, семинари и научни конференции, както и реализация на научни изследвания и проекти.
Министърът на младежта и спорта Иван Пешев и ректорът на Национална спортна академия „Васил Левски“ Красимир Петков подписаха Споразумение за сътрудничество в областта на образованието, науката и спорта.
Документът предвижда съвместно организиране на събития, обучения, спортни състезания, семинари и научни конференции, както и реализация на научни изследвания и проекти.
Пешев и Петков подчертаха, че споразумението надгражда досегашните партньорски отношения и ще допринесе за още по-ефективен обмен на опит и добри практики между двете страни.
На церемонията по подписването присъстваха заместник-министърът на младежта и спорта доц. Стоян Андонов и помощник-ректорът на НСА проф. Николай Изов.
Володя Златев: Средствата, заложени в държавния бюджет може да не стигнат дори за изпълнение на спортния календар
Дамян Илиев се нареди сред най-добрите 15 в света на шампионата по спортна стрелба в Германия
Националите ни по петобой с впечатляващо начало на европейското първенство в Мадейра
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си