Министерството на отбраната на Република България предоставя под формата на дарение медицински облекла и предпазни маски на Армията на Република Северна Македония.
Безвъзмездната помощ от българска страна е договорена между министрите на отбраната Красимир Каракачанов и Радмила Шекеринска. По този начин българското Министерство на отбраната съдейства военнослужещите от Армията на Република Северна Македония да получат качествени и професионално изработени средства за лична защита в условията на извънредно положение заради пандемията от коронавирус COVID-19.
Днес на ГКПП Гюешево – Деве баир, при спазването на всички противоепидемични мерки за недопускане разпространение на коронавирус, беше предадена първата част от помощта, която включва 100 комплекта защитни облекла и маски, българско производство. При необходимост има готовност да бъдат предоставени общо до 300 комплекта.

На предаването и получаването на пратката на граничния пункт присъстваха Илия Налбантов, началник на политическия кабинет на министъра на отбраната, Драган Никулич, държавен секретар в Министерството на отбраната на Република Северна Македония и военният и военновъздушен аташе подполковник Пламен Николов.
За дарението на предпазни облекла и маски на армията на Република Северна Македония е получено разрешение от Министерството на здравеопазването, след като са отчетени потребностите на българската страна.
Благомир Коцев ще бъде преместен във варненския затвор, реши новият съдия по делото
Окръжният съд във Варна задържа под стража служителя на следствения арест в града
Разбиха мащабна мрежа за трафик на антики в Европа, има задържани археолози и професори
Георг Георгиев пред БНТ: Нищо за Украйна не би могло да се случи без самата нея