Над 17 кг марихуана откриха митнически служители в пратка с две електрически табла, съобщават от агенция "Митници". Таблата са изпратени от Испания за получател в България.
На 31 януари, на база анализ на риска служители от отдел „Борба с наркотрафика“ в ТД Митница София селектират за щателна митническа проверка куриерска авиопратка и установяват, че представлява две кутии, наподобяващи електрически табла.
При отваряне на таблата митническите служители виждат, че във вътрешността им са поставени 15 вакуумирани прозрачни пакета със зелена тревиста маса, с общо тегло 17,1 кг. При полеви наркотест съдържанието на пакетите е реагирало на марихуана. За случая е уведомен разследващ митнически инспектор и е образувано досъдебно производство на основание чл. 242, ал.2 от НК под надзора на Софийска градска прокуратура.

Двама младежи са с опасност за живота след скандал в местност край Варна (СНИМКИ)
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско