Западно- и Средноевропейският митрополит за традициите на Цветница
За празника, обичаите и традициите на Цветница - пред БНТ говори Западно- и Средноевропейският митрополит Антоний. Той ще отслужи празничната света литургия в Българската православна църковна община, "Св. Патриарх Евтимий Търновски" в на Париж.
"Отслужва се златоуста света литургия и по традиция в края на службата се освещават върбовите или палмовите клонки, които се раздават, всеки да ги носи заедно със себе си, като спомен за посрещането на Спасителя в град Йерусалим. Символично ние посрещаме Христос в нашите сърца, в нашите домове, за да може да остане в тях завинаги".
Митрополит Антоний призова хората да се молят светът да стане по-добър - не само днес, но и през всички останали дни.
"Да приключат войните, хората да се обърнат един към друг, да си поддадат ръка, да не подминават наистина да бъдат съпричастни към болката на другия, защото никой не е застрахован да ли попадне в такава ситуация".
Христос ни призовава да се замислим за ближните, и хората около нас, които страдат и имат нужда от подкрепа, припомни митрополит Антоний.
Вижте целия разговор във видеото
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг