Младежкият национален отбор по баскетбол U20 завърши подготовката си преди ЕП в Дивизия В с победа

"Лъвовете" не допуснаха нито една загуба в шестте контролни срещи, печелейки четири.

България U20 момчета баскетбол
Снимка: БФ Баскетбол
20:45, 07.07.2024
Чете се за: 01:10 мин.

Националният отбор на България за младежи U20 спечели последната си контрола преди европейското първенство в Дивизия B, което започва в Питещ през следващата седмица. След равенството в Португалия в първата проверка преди ден, днес тимът ни надви своя съперник със 72:63. Успехът бе четвърти за отбора ни в подготовката, като той има и два мача, завършили наравно.

Двубоят започна много равностойно, като баскетболистите на Васил Христов изоставаха със 17:18 след десет минути игра.

Ключова обаче се оказа втората четвърт, в която те ограничиха съперника си само до 7 точки и на почивката се оттеглиха при 33:25 в своя полза.

Разликата остана непроменена и след третия период, този път при 49:41.

В оставащото време авансът на домакините достигна и 14 точки, като те нямаха проблем да спечелят.

Христо Бъчков реализира 15 точки за България. С 14 е Кръстомир Михов, 12 има Красимир Петров.

От нас зависи да преодолеем разделението и да обединим България, заяви лидерът на "Възраждане"
Куриоз в Добрич: Бразилски футболист на Добруджа се венча на стадион "Дружба"