Българският национален отбор по джудо за младежа изпраща петима състезатели на стартиращия през уикенда турнир в Загреб, Хърватия.
В една от най-многобройните категории до 73 кг., в която са заявени 53 състезатели, ще има трима българи – Явор Михайлов, Мариян Палев и Йордан Тодоров.
При 81-килограмовите ще излезе Георги Граматиков, а в категория до 90 кг ще стартира Борислав Владов.
Тимът е воден от треньорите Красимир Христов и Васил Митов.
За призовите места на турнира ще спорят 478 състезатели от 33 държави.
Факлоносците предадоха олимпийската факла на председателя на БОК Весела Лечева
Илияна Йотова отличи ученици от 14 общини в инициативата „Спортувай с президента“
Панама и Хърватия се изправят един срещу друг в търсене на първи точки на Мондиал 2026
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на детската болница заради ограничителни условия
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско