ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

ММС няма да увеличава цените на спортните бази, в които се подготвят спортистите за Игрите в Париж

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:27 мин.
Спорт
ммс увеличава цените спортните бази подготвят спортистите игрите париж
Снимка: БГНЕС
Слушай новината

Министерството на младежта и спорта ще положи максимални усилия да не се променят цените на държавната спортна база, стопанисвана от „Национална спортна база“ ЕАД, при които ще се подготвят състезателите ни в предолимпийската 2023 г. Това съобщи в отговор на парламентарен въпрос министърът на младежта и спорта Весела Лечева днес в Народното събрание.

Тя предостави на депутатите таблица с актуалните цени, които включват нощувка, закуска, обяд и вечеря, ползване на спортни съоръжения – открити и закрити, пране на спортна екипировка, минерална вода, паркинг, туристическа застраховка, туристически данък, включен ДДС.

„Министерство на младежта и спорта винаги се е стремяло да подпомага максимално българския спорт и ще направи всичко, според бюджетните си възможности, за да не увеличава сегашните цени“, каза Лечева и подчерта, че ръководството на ММС определя като свой приоритет обезпечаването на спортните федерации и олимпийската подготовка.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber

Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини

Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?