Мохамед Салах спаси Египет от загуба от Мозамбик в мач от група "В" на Купата на африканските нации

Звездата на Ливърпул реализира за крайното 2:2.

мохамед салах спаси египет загуба мозамбик мач група купата африканските нации
21:48, 14.01.2024

Гол от дузпа на Мохамед Салах спаси Египет от поражение от Мозамбик в първия мач на двата тима от група "В" на Купата на африканските нации. Звездата на Ливърпул реализира в дълбоко добавеното време за крайното 2:2. Дузпата бе отсъдена след разглеждане с ВАР за нарушение срещу Мостафа Мохамед.

Именно Мохамед откри резултата две минути след началото на мача.

Седемкратният шампион на Африка пропусна няколко възможности и съперникът го наказа. Мозамбик стигна до пълен обрат в рамките на три минути през второто полувреме. Уитинес Куембо изравни в 55-ата минута, а Клесио Боке се разписа малко след това.

Мозамбик бе близо до историческа първа победа на Купата на африканските нации преди да дойде дузпата и изравнителния гол на Салах в края.

Международният натиск за освобождаване на заложниците на Хамас не оказва влияние
Димитър Кузманов ще играе с бразилец на старта на тенис турнира от сериите "Чалънджър" в Тенерифе