От обещаните от министъра на здравеопазването 1 милион теста за ученици вчера пристигнаха 168800. Това съобщават от Министерството на образованието и науката.
️Заедно с резервите от предишни доставки в момента в склада на Българския Червен кръст в с. Лозен са налични 283100 теста. Те едва осигуряват присъственото обучение на децата от 1-ви до 4-ти клас до 10 декември т.г., допълват от ведомството.
Просветното министерство продължава да чака с нетърпение анонсираните от здравното още милиони тестове, за да върне в клас учениците от 5-и клас нагоре, се казва в съобщението.
От класната стая към Космоса: Световно постижение на български ученици в областта на космическите науки и технологии
Заради случая с частното училище край София започва проверка в цялата училищна система, каза Сергей Игнатов
Училището трябва да възпитава добри и отговорни хора, не трябва учениците да усвояват само знания
Отличниците, за които не говорим: Деца от уязвими групи с отлични постижения в НВО
Заради по-високите цени на горивата: Търговци очакват 20% поскъпване на стоките
Година след трагедията в Кочани: 63 бели стола - символ на угасналите 63 живота
Тръмп предупреди страните от НАТО, че ги чака "много лошо бъдеще", ако не подкрепят Вашингтон за Ормузкия проток