Да се плаща такса за повторно явяване за повишаване на оценката от матурата предлагат от образователното министерство. Промяната е записана в проект за изменение на Наредбата за оценяването на учениците, публикуван за обществено обсъждане.
В началото на март парламентът прие всички зрелостници да имат право еднократно, в рамките на учебната година на завършването си или на следващата учебна година, да положат изпит държавен зрелостен изпит по предмет по избор, за да повишат оценката си. Мярката важи за зрелостниците, които вече са положили изпита си успешно.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра