Домакините играха половин час с човек по-малко на терена.

монако излезе върха франция
Снимка:
08:29, 19.10.2024
Чете се за: 01:07 мин.

Отборите на Монако и Лил не успяха да се победят в двубой от осмия кръг на френската Лига 1 и завършиха при равенство - 0:0.

Монако оглавява временното класиране с 20 точки, след като продължи серията си без поражение от началото на сезона, а тимът на Лил е четвърти с 14, колкото имат третият и петият, съответно Олимпик Марсилия и Реймс. Пари Сен Жермен е втори със 17 точки.

Домакините от Монако останаха с човек по-малко в 61-ата минута, когато 25-годишният нидерландски защитник Джордан Тезе получи червен картон за нарушение срещу Габриел Гудмундсон, но успяха да удържат равенството.

Те имаха превъзходство през първото полувреме, но Елиес Бен Сегир и Такуми Минамино пропуснаха възможности да се разпишат.

Вратарят на Лил Люка Шевалие се отличи със страхотно спасяване в добавеното време на срещата, за да запази точката за гостите.