Монако надви десетима от Барселона у дома

Монегаските спечелиха домакинството си срещу каталунците, който играха с човек по-малко след 11-ата минута.

23:55, 19.09.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Монако

Монако победи Барселона с 2:1 в мач от първия кръг на Шампионска лига. Каталунците играха с човек по-малко след червен картон на Ерик Гарсия в 11-ата минута.

Сблъсъкът започна по кошмарен начин за гостите на стадион "Люи II" в Монако, след като Ерик Гарсия бе изгонен с директен червен картон. Бранителят повали Такуми Минамино, който пресече пас на Марк-Андре тер Щеген.

Мнегаските се възползваха от численото си предимство на терена и откриха резултата. Мане Аклиуш проби в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл за 1:0.

Възпитаниците на Ханзи Флик изравниха в 28-ата минута. Ламин Ямал отправи плътен удар по земя извън наказателното поле.

Домакините можеха да върнат преднината си, но гол на Стефан Синго бе отменен заради засада.

След почивката футболистите на Ади Хютер възобновиха аванса си. Вандерсон изведе резервата Джордж Иленихена сам срещу вратаря и нападателят се разписа със силен изстрел.

В края на второто полувреме дузпа за "червено-белите" бе отменена след намесата на ВАР.

Това бе първа загуба за Ханзи Флик начело на Барселона, като до момента активът на германския треньор в първенството бе стопроцентов – 5 победи от 5 мача в Ла Лига.

В следващия кръг Барселона посреща Йънг Бойс, докато Монако гостува на Динамо Загреб.

Атлетико Мадрид се наложи над РБ Лайпциг с гол в последната минута на редовното време