Монако надви Рен и излезе втори във Франция

монако надви рен излезе втори франция
20:30, 09.12.2023

Отборът на Монако победи Рен с 2:1 като гост в мач от 15-ия кръг на френската Лига 1 и по този начин временно си върна второто място в подреждането преди утрешното домакинство на Ница на Реймс.

След нулево първо полувреме Вандерсон даде аванс на "монегаските" в 51-ата минута, но четвърт час преди края на двубоя той бе на път да се превърне от герой в грешник за своя тим, след като бе изгонен за втори жълт картон.

Въпреки че останаха с 10 души на терена, гостите намериха начин да удвоят аванса си пет минути преди края на редовното време, когато точен за тях беше Юсуф Фофана.

До края "червено-черните" намериха единствено сили да стигнат до почетно попадение дело на Бенжамен Бурижо от дузпа в 90-ата минута.

С успеха Монако събра 30 точки и излезе 2-и в класирането, докато Рен е на 12-ото място с 15 пункта.

Къде е руският опозиционер Алексей Навални?
Калоян Левтеров завърши 13-и на 200 метра гръб на европейското в малък басейн в Румъния