Монако показа убийствена ефективност в атака и продължава за Купата на Франция

08:52, 31.01.2022
монако показа убийствена ефективност атака продължава купата франция
Снимка: Туитър

Съставът на Монако се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Франция, след като надигра с 4:2 като гост отбора на Ланс.

Монегаските впечатлиха със своята ефективност в преден план, като реализираха четирите си попадения със само пет точни удара всичките 90 минути.

Висам Бен Ядер откри резултата в 18-ата минута, а Жан Лукас и Софиан Диоп направиха преднината на гостите класическа още до 29-ата минута.

Домакините от Ланс обаче не се предадоха и с попадения на Уесли Саид в края на първата част и Арно Калимуендо след почивката върнаха интригата в сблъсъка.

Въпреки това Монако не допусна да се стигне до сензационен обрат и реши всичко в 88-та минута след втория гол в мача на Бен Йедер.

В друг мач от 1/8-финалите вчера четвъртодивизионния Бержерак изхвърли от надпреварата един от рекордьорите по титли на Франция Сент Етиен след минимален домакински успех.

По този начин сред най-добрите осем в турнира за Купата на Франция ще има цели два отбора от четвъртото ниво на френския футбол, след като в събота тимът на Версай отстрани Тулуза.

Ще бъдат ли увеличени заплатите на пожарникарите?
Бившият шеф на "Булгаргаз": Внасяме предложение за намаление на цената на газа с поне 17%