Монако се изкачи на върха в Лига 1 след класически успех срещу Ланс

10:49, 03.09.2023
Чете се за: 01:35 мин.
монако изкачи върха лига класически успех ланс

Отборът на Монако оглави подреждането във френската Лига 1, след като в мача си от 4-ия кръг надигра с класическото 3:0 у дома състава на Ланс.

Футболистите на Ади Хютер си осигуриха солиден аванс от два гола още до почивката благодарение на Стефан Синго, който беше точен в 24-ата и минута и Александър Головин, който удвои аванса на своя тим в 36-ата минута.

Малко преди да изтече първия час игра на "Стади Луи II" в Монако домакините реализираха и трети гол чрез Гийермо Марипан.

По този начин "монегаските" събраха 10 точки и временно излязоха начело в класирането на френското футболно първенство, а след паузата за националните отбори на тима от Княжеството му предстои визита на Лориен.

В същото време Ланс продължава с трудния си старт на кампанията, като след първите четири кръг вицешампионът на Франция за миналия сезон има само 1 точка и заема предпоследното 17-о място в класирането.

Контакт в края лиши Никола Цолов от точки в последния старт за сезона във Формула 3
Историческата дата 6 септември "грейва" върху екипите за "Мача на надеждата"