Монако си върна третата позиция след победа с 1:0 над Рен

Освен това "монегаските" се доближиха на една точка зад Брест, които заемат второто място.

монако отпадна купата франция загуба третодивизонния руан
20:29, 07.04.2024
Чете се за: 01:10 мин.

Отборът на Монако победи Рен с 1:0 като домакин в двубой от 28-ия кръг на френската футболна Лига 1. Монако се изкачи на трето място във временното класиране с 52 точки, на една зад втория Брест. Тимът на Рен е девети с 39 точки, колкото има и осмият Олимпик Марсилия.

22-годишният полузащитник на домакините Магнес Аклиуш реализира победния гол в 25-ата минута след асистенция на Исмаил Джейкъбс.

Гостите останаха с човек по-малко в началото на второто полувреме. В 46-ата минута директен червен картон за грубо нарушение получи Мартин Терие.

Монако също довърши мача с човек по-малко след като в 64-ата минута втори жълт и съответно червен картон заслужи Тило Керер.

По-рано днес заемащите второ място Брест победи Мец в голово шоу - 4:3, а Тулуза - Страсбург и Реймс - Ница завършиха 0:0

Проучване: Харчим все повече за преживявания