Монца победи Дженоа и се изкачи на 10-та позиция в Серия А

монца победи дженоа изкачи позиция серия
09:24, 10.03.2024
Чете се за: 01:07 мин.

Монца спечели като гост с 3:2 срещу Дженоа в мач от 28-ия кръг на Серия А. Със спечелените три точки футболистите на Рафаеле Паладино се изкачиха на десета позиция с актив от 39 точки, а Дженоа остава 12-ти с 33 пункта.

Още в 8-ата минута Матео Песина откри резултата в полза на Монца, след като се разписа на празна врата. Десет минути по-късно Дани Мота удвои с акробатично изпълнение.

След подновяването на играта Дженоа реагира и успя да изравни резултата. „Грифоните“ получиха дузпа в 52-ата минута, която Алберт Гудмунсон изпълни, но вратаря Де Григорио спаси, а исландецът прати топката в мрежата при добавката. В 68-ата минута резервата Витиня изравни с удар от границата на наказателното поле.

Десет минути преди края Даниел Малдини донесе победата на Монца с удар отблизо.

Американски военен кораб отплава към Газа, започва строеж на временно пристанище