Монтана 2003 прекъсна негативната си серия в Адриатическата лига и надви Партизан като домакин

Снимка: БК Монтана 2003
20:22, 14.02.2024
Чете се за: 01:47 мин.

Отборът на Монтана 2003 се наложи над сръбския Партизан с 85:74 (25:13, 17:25, 26:17, 17:19) като домакин в зала „Младост“ в среща от Суперлигата на Адриатическата лига по баскетбол за жени.

"Сините" поеха инициативата в самото начало на срещата и спечелиха първата четвърт с 25:13, но до края на полувремето гостите от Сърбия намалиха изоставането си до 38:42.

В третата част обаче момичетата на Преслав Пешев отново поеха контрола върху събитията на паркета и съумяха да изградят двуцифрен аванс от 13 пункта при 68:55 и до края нямаха никакви проблеми да задържат преднината си.

Янина Тодорова стана най-полезна за Монтана 2003 с 29 точки, докато Тери Батъл завърши с „дабъл-дабъл“ - 19 точки и 13 борби. За гостите от Партизан Марина Стоич завърши с 20 пункта.

С успеха българският тим прекъсна серията си от четири поредни загуби в надпреварата и се намира на временно четвърто място в класирането с баланс 4-6. В същото време Партизан се намира на 6-ата позиция с показатели 2-7.

В следващия си мач от Адриатическата лига Монтана 2003 приема словенския Цинкарна, а в в българското първенство отборът ще гостува на носителя на Купата на България Рилски спортист на 17 февруари (събота) в мач от първата четворка.

НАТО обяви рекордни разходи за отбрана
Съмнения за обвързаности: Софийската районна прокуратура остана без ръководство (ОБЗОР)