"Белите" подхванаха нова положителна серия в турнира
Монтана 2003 подхвана нова положителна серия в Адриатическата лига, след като спечели за втори пореден път в рамките на 24 часа. Баскетболистките на Преслав Пешев сразиха Нови Загреб с 80:66 в отложен мач от седмия кръг. В зала "Дворана Трънско" действащите вицешампионки в женската А група срещнаха затруднения през първото полувреме, но през второто демонстрираха доста повече аргументи.
Така след успеха вчера срещу Трешневка 2009, който се оказа достатъчно да си осигурят място на Финалната четворка в Адриатика, днес "белите" отказаха още един съперник за две поред. Извън състава на гостите бе Даниела Уолън.
Българките вече се намират еднолично на третото място във временното класиране с десет победи и пет загуби. Следващият мач за Монтана в турнира ще бъде на 12 март, когато ще има гостуване на Орлови.
Габриела Николова и Сара Бут основно осигуриха минимална разлика на гостите в началото. До края на първата част домакините не успяха да отговорят подобаващо и по-добрата игра в нападение за „белите“бе достатъчна да дръпнат с 5 точки.
Тимът от Монтана продължи с доброто си представяне и в хода на втория период, когато започна да се радва на двуцифрена разлика с помощта на Юлияна Вълчева, Валентина Горанова и Бут. Меган Бойд се развихри за хърватките и почти самостоятелно ги върна в играта, но Борислава Денчева направи така, че действащите вицешампионки в женската А група да се изстрелят при 45:41 на голямата почивка.
Стартът на третия период принадлежеше на Янина Тодорова, която върна двуцифрената преднина на гостите. „Белите“ започнаха да контролират все по-добре събитията на паркета и след 30 минути игра се откъснаха с 19 точки. Във финалната десетка двуцифреният аванс на тима от Монтана остана непокътнат и всичко приключи.
Янина Тодорова даде тон на Монтана с 18 точки и 4 точни стрелби зад дъгата. Сара Бут (7 борби) и Валентина Горанова нанизаха по 12.
Меган Бойд се отличи за хърватките с 28 точки, включително и с 4 тройки. Кристина Кулеша приключи с 13 и 7 борби, Хана Арнаутович има 10 и 7 овладени под двата ринга топки.