Българският отбор е с актив от 5 победи и 2 загуби

ЖБК Монтана 2003
20:21, 29.11.2023
Чете се за: 02:27 мин.

Баскетболистките на Монтана 2003 надиграха босненския Бановичи със 110:48 (23:8, 31:10, 29:9, 27:21) като домакини в мач от в група „Б“ от редовния сезон на Адриатическата лига за жени.

С петата си победа в международната надпревара българският отбор запази второто си място във временното класиране, като има и две загуби. Лидер в групата е черногорският Будучност, а Бановичи е предпоследен, пети с актив 1-6.

Домакините в зала „Младост“ в Монтана започнаха много активно и се откъснаха с 23:8 още в първите 10 минути. До края състезателките на Монтана 2003 бяха категорични, превъзхождаха противника по всички показатели и не допуснаха гостите да се доближат в резултата. На почивката, воденият от старши треньора Преслав Пешев тим имаше аванс от 36 точки при 54:18, а след третата четвърт резултатът бе 83:27. Най-голямата разлика в двубоя бе внушителните 68 точки.

Четири баскетболистки на Монтана 2003 отбелязаха 12 и повече точки. Тая Робинсън бе най-резултатна с 20 точки, 7 борби и 7 асистенции. Адисън Ричардс се включи с 19 точки, 7 борби и 4 асистенции, Йоланда Коса добави 18 точки, 3 борби и 2 асистенции, а Катрин Бригс оформи „дабъл-дабъл“ от 12 точки и 10 борби.

За гостите от Бановичи Анджела Шипка завърши с „дабъл-дабъл“ от 15 точки и 14 борби.

Монтана 2003 ще бъде домакин на сръбския Дуга на 6 декември в следващия си двубой от международната надпревара. До края на годината за българския тим има още две планирани срещи – гостуване на сръбския Слога Пожега на 13 декември и домакинство на черногорския Никшич на 20 декември. В началото на 2024-а ще стартира и вторият етап на Адриатическата лига т.нар. Суперлига, в която участват осемте най-добри състава.

Тревожна тенденция: Безработните младежи у нас над 18 хиляди
Недостиг на медици: В системата липсват медицински сестри, лични лекари и психиатри