Мората класира Испания на финалите на Лигата на нациите

мората подпечата визата испания мондиала катар
23:40, 27.09.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Испания победи Португалия с 1:0 в мач от 6-ия кръг на Лигата на нациите. Алваро Мората бе автор на победното попадение.

През първата част “мореплавателите” отправиха два точни удара дело на Рубен Невеш и Диого Жота, но Унай Симон отрази изстрелите. Феран Торес шутира в лявата греда за гостите.

След почивката домакините продължиха агресивните си акции в преден план. Кристиано Роналдо бе близо до това да открие резултата, но стражът на испанците спаси.

В заключителните минути от редовното време Алваро Мората донесе успеха на тима си. Нападателят откри резултата, за да осигури лидерската позиция на “Ла Фурия Роха” в групата. Никой футболист няма повече попадения за националния отбор от Алваро Мората (13), под ръководството на Луис Енрике.

В другия мач от групата Швейцария победи Чехия с 2:1.

Испания заема лидерската позиция в групата с актив от 11 пункта. Португалия е на второто място в подреждането с точка по-малко.