Националите до 19 г. завършиха наравно срещу Сърбия във втория си двубой от евроквалификациите

националите завършиха наравно сърбия втория двубой евроквалификациите
17:12, 18.11.2023
Чете се за: 02:20 мин.

Българският национален отбор по футбол до 19 години завърши наравно 0:0 с връстниците си от Сърбия във втория си мач от група 3 на европейските квалификации, който се изигра на стадион "Спартак" във Варна.

За "лъвчетата", водени от селекционера Йордан Петков, това бе второ поредно равенство в групата, като по подобие на мача срещу Шотландия отпреди няколко дни отново не липсваха възможности и пред двете врати.

Вратарите Алекс Божев и Лука Лиескич обаче направиха достатъчно, за да съхранят нулевото равенство, а малко след час игра опасен удар на Преслав Бачев бе изчистен на сантиметри пред голлинията от сръбски футболист.

По този начин срещата завърши без победител, докато в ранния мач от деня Шотландия срази Андора с 3:1. Така, "гайдарите" са лидери в подреждането с 4 точки, колкото има и тима на Сърбия, докато България засега остава на третото място с 2 пункта. На дъното е Андора без актив.

Последните срещи от групата са във вторник и противопоставят Сърбия и Шотландия и България и Андора.

Първите два отбора от 13-те квалификационни групи плюс отборът с най-добри показатели от класиралите се на трето място продължават към Елитния кръг на квалификациите.

Състав на България: Алекс Божев, Михаил Цонев, Росен Маринов, Мартин Георгиев, Захари Атанасов, Антоан Стоянов, Преслав Бачев, Борислав Маринов, Неджиб Хаджа (46-ата мин. Дамян Йорданов), Чунг Нгуен До, Кристиан Бойчев (78-ма мин. Кристиан Грозданов).

Селекционер: Йордан Петков

Спартак Варна и Пирин Благоевград са първите четвъртфиналисти за Купата на България